If you have account already, Log in here first

Přihlásit
 • cs
  • en
  • pl
Menu

Jak spustit Metatrader v portable režimu a k čemu je to dobré?

21 Zář 2017,

Co je to portable verze programu Metatrader 4?

Jaké výhody nabízí?

To si ukážeme v následujícím članku.

 

Co je to portable verze programu Metatrader 4?

Portable je přenosný program, který lze spustit z přenosného zařízení např. flash disku, paměťové karty nebo jiného umístění na disku než v program files. Přenosný program je obvykle navržen tak, aby svou konfiguraci a uživatelská data ukládal do vlastního umístění a ne na systémový disk do složky s uživatelskými daty. V novějším Windows se obvykle nachazí v „C\Users\’username’\appdata“, což je pro práci poměrně nepohodlné. Pokud zvolíme portable verzi, budeme mít indikátory, strategie atd. ve složce např. C:\mt4\MQL, což je pohodlnější.

Co přináší portable verze programu Metatrader 4?

Pro mě osobně větší přehlednost a lepší manipulaci s MT4. Například nemusím pokaždé MT4 instalovat, ale pak jenom složku s MT4 zkopírovat a použít pro jiný účet. Další výhodou je větší jednoduchost při zálohovaní konfigurace MT4 a případné přesunutí na jinou VPS (o ní jsme psali v minulém článku), kde MT4 provozujeme.

Další výhodou je, že když jedu třeba na dovolenou, tak můžu mít na flashce zálohu MT4 a pokud by se mi něco stalo s mobilem nebo notebookem, tak se můžu připojit z libovolného počítače, aniž bych tam musel MT4 instalovat.

Jak nastavit portable verzi programu  Metatrader 4 ?

Je to poměrně jednoduché. V zástupci/ikoně na ploše stačí přidat příznak /portable, návod vidíte na obrázku (klikněte na něj pro zvětšení). Po této změně zástupce uložíme a při dalším spuštění se již bude MT4 spouštět jako portable z adresáře odkud jej spouštíme. Tuto změnu doporučuji udělat hned po instalaci MT4, pokud budete upravovat již běžící MT4, může se stát, že budete muset překopírovat původní uživatelská data z adresáře app data MT4, což nedoporučuji, protože byste mohli na něco zapomenout a pak se divit, že nemáte indikátor apod.

Stáhněte si e-book zdarma

"Tajemství ziskových strategií"

ebook

18 Comments

 1. Jaroslav Mares

  funguje :-), super, diky

 2. Jaroslav Svačina

  win 10- nefunguje. Stále se opakuje hláška -název je neplatný.Ověřte správnost zadání názvu a cesty souboru.

  1. Tomáš Vaněk

   Dobrý den, pošlete mi prosím screenshot zástupce, musíte zadavat něco špatně 😉

 3. jaroslav svačina

  print screen obrazovky sem nejde vložit,poslal jsem vám to jako soubor na info zavináč quastic.cz

 4. jaroslav svačina

  Děkuji za nápovědu,funguje

 5. posdoplus@seznam.cz

  Mám stejný problém jako Jaroslav. Prosím o radu. M

 6. Tomáš Vaněk

  Zkontrolujte zda mate mezi parametrem /portable mezeru jak je to udeveno v návodu 😉

 7. posdoplus@seznam.cz

  Mezeru mám. stejně to nebere.M

 8. Tomáš Vaněk

  Dobrý den, pošlete mi prosím screenshot zástupce, pravdepodobne bude něco špatně zadané 😉

 9. Martin Malý

  Mně to taky nefungovalo, protože jsem měl v řádku Cíl uvozovky. Správný zápis pak je “C:\Program Files\MT4 Broker\terminal.exe” /portable

 10. Zdeněk Klíma

  Dobrý den, podle návodu spuštění MT4 z flashky funguje, ovšem pokud si nastavím číslo a heslo k účtu, pak na druhém počítači musím opět zadat číslo i heslo. Jde toto také nějak ošetřit? Děkuji za odpověď.

  1. Tomáš Vaněk

   Dobrý den, tohle bohužel nejde. MT4 má v sobě bezpečnostní mechanismus, který rozpozná, že MT4 je spuštěný na jiném PC a vyžaduje přihlášení při každém spuštění na jiném PC.

 11. Marek

  Dobrý deň. Troska sa momentalne trapim s portable verziou MT4. Hodil som vo vlastnostiach ikony na ploche /portable. Co teraz ? Kde nakopirujem indikatory ? lebo ked dam v MT4 zobrazit data folder, tak ma hodi do program files a pod. a tu nemam zlozku ani experts ani MQL a pod. – cize i tak je ich potrebne nahodit do AppData a pod ?

  1. Tomáš Vaněk

   Dobrý den, data folder se automaticky premigruje s prvnim spustenim a je tam kde se nachazi cela instalace. Je potreba premistit MT4 jinam nez v programm files napr C:\MT4\MT4-1 jinak Vam MT4 portable fungovat nebude. Pak data najdete klasicky v menu -> otevrit slozku dat a tam nakopirujete indikatory

 12. victor

  Dobry den, MT4 portable viem spustit ale neviem sa pripojit na server napr. XM UK M 4 – demo ucet.T

  1. Tomáš Vaněk

   Dobrý den, portable verze nemá na připojení k brokerovi žádný vliv. Vyzkoušejte zadat znovu přihlašovací údaje

 13. Pavel

  Když chci spustit portable variantu na jiném PC z flashdisku, tak mi to napíše: initialisation error 4. Dělám něco špatně (na vlastním PC se mi to normálně spustí, přes tu úpravu /portable)

  1. Tomáš Vaněk

   Dobrý den, zkuste zakázat nebo přidat vyjímku do antiviru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *