If you have account already, Log in here first

Přihlásit
 • cs
  • en
  • pl
Menu

StrategyQuant 4 – přehled

14 Kvě 2018,

Rozhodl jsem se napsat článek o nové verzi StrategyQuantu, která se kvapem blíží k vydání. Jak to s ní vypadá, čemu jsme museli čelit u vývoje a co v ní najdete? Vezmu to popořadě.

 

Vývoj StrategyQuant 4

Na SQ4 začal náš tým programátorů pracovat již před několika lety. Letos je to 4 roky, co na něm pracují. Je to dlouhá doba, ale má své důvody. Hlavní je ten, že jsme čelili dvěma velkým výzvám:

 • Modulové řešení
 • Backtestovací jádro

Cíl je totiž takový, že nová verze musí být snadno rozšiřitelná pomocí knihoven / scriptů a jádro musí být schopno backtestovat úplně všechny typy strategií. A něco takového je opravdu výzva. Další věcí je, že StrategyQuant je velmi rozsáhlý nástroj a tak jen samotné ladění programu je na dlouho. V té fázi jsme v podstatě nyní.

Dobrá zpráva je, že velkou většinu bugů jsme již dokázali odladit.

 

Nové funkce StrategyQuant 4

Proberu zde několik hlavních funkcí, které v nové verzi najdete. Nebudu je rozebírat do hloubky, na to se spíše podívám v dalších článcích.

Podpora MT5

Máme velkou poptávku po MT5 (především z Asie), tak jsme ji zahrnuli.

Multi-timeframe a multi-symbol strategie

V SQ4 můžete stavět strategie, které se dívají současně na více trhů, např. EURUSD a GBPUSD. Počet trhů není nijak omezen. Stejně tak můžete kombinovat více trhů a více timeframe.

Více OOS

Nově můžete mít více OOS, tedy nejen na konci nebo na začátku dat, ale třeba i uprostřed. Můžete si pak dát OOS na dobu růstu, poklesu i stagnace a sledovat, jak se trh chová v těchto situacích.

Výrazně rychlejší backtester

Zrychlili jsme backtester a na 1 jádru zvládá otestovat i více jak 30 tisíc strategií za hodinu (EURUSD H1).

Možnost vlastních indikátorů

To, na co mnoho z vás čekalo. Nově si můžete pomocí Java snippetů snadno vytvářet vlastní indikátory. A i my vám je budeme pravidelně dodávat.

Zobrazení obchodů přímo v grafu

Toto byl velmi častý dotaz. Nově si můžete u strategie zobrazit obchody přímo v grafu. Do grafu si můžete vykreslit i všechny použité indikátory.

Není to zdaleka vše…

Nových funkcí je více – automatizace workflow, více stavebních bloků atd. Ale to až někdy příště.

 

Kde StrategyQuant 4 získat?

Jestli máte plnou verzi StrategyQuantu, máte k dispozici aktuální verzi SQ4 (stále ve vývoji, ještě není ze 100% dokončena, ale většina funkcí již funguje bez problémů). Stahovat ji můžete zde: https://strategyquant.com/betaversion4

Stáhněte si e-book zdarma

"Tajemství ziskových strategií"

ebook

6 Comments

 1. Tomáš

  Už testuji. Čumím nato v němém úžasu! Neskutečně ušetří čas věnovaný testování. Hezký věcičky jste tam narvali. Jsem zvědavěj jak se budou strategie chovat na reálu. Budete točit i nějaké bonus video ohledně WF na novém systému? Některá nastavení se zdají být trochu rozdílné

  1. Zdenek Zanka

   SQ4 je postaven tak, aby byl maximálně variabilní, proto se něco liší. Nový kurz ale určitě bude, chystáme rozšíření / přepracování kurzu :).

 2. Vojtar

  Pěkný den, bude díky SQ4 aktualizován kurz AOS?, Díky za odpověď

  1. Zdenek Zanka

   Určitě ano, plánujeme kurz rozšířit i nové moduly zaměřené na nové funkce :).

 3. Milan

  Bude možné stavět MultiTF strategie v duchu systému Triple Screen?

  1. Zdenek Zanka

   Neznám triple screen, ale možnosti stavby strategií pro multiTF jsou prakticky neomezené (můžete teoreticky koukat postupně na všechny dostupné TF).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *