If you have account already, Log in here first

Přihlásit
 • cs
  Menu

  Jak dopadlo IPO Dropboxu?

  26 Bře 2018,
  Dropbox IPO

  Před dvěma týdny psal Jakub o chystané emisi akcii společnosti Dropbox. V článku Jakub rozebral stav společnosti z pohledu fundamentů. Já se dnes se podívám na první den obchodování s těmito akciemi. Jedná se o největší technologické IPO za poslední rok. V pátek začalo obchodování s těmito akciemi – ticker je „DBX“.

  Cena IPO ve čtvrtek díky velkému převisu poptávky dosáhla 21 dolarů za akcii, očekávaná cena byla mezi 18 a 20 dolary. Akcie v pátek otevřela na 29 dolarech, tedy 38 % nad IPO cenou. Denní maximum bylo 31,60 USD, závěrečná cena 28,48 USD. Proti IPO to představuje zhodnocení o téměř 36 procent. Nenechte se ale zmást zdálnivým ziskem – dostat se do IPO za zajímavou cenu je prakticky nemožné, za 21 jej získal jen ten, kdo měl přístup do premarketu, což jsou poze velké fondy, banky apod. To je i jeden z důvodů, proč se IPO spíše vyhýbat a to v obecné rovině.

  Cenou akcie na konci pátečního obchodování se kapitalizace společnosti dostala nad 10 miliard. Tato hodnota je důležitý milník, protože při tomto ocenění společnosti probíhala v roce 2014 poslední investice fondů Private Equity do této společnosti.

  Objem obchodů s akciemi byl největší krátce po zahájení obchodování, za celý den se zobchodovalo se 56 miliónů akcií. V pátek se statisticky každá nově emitovaná akcie zobchodovala dvakrát.

  Páteční vývoj ceny akcie vypadal takto:Dropbox IPO

  Zdroj: https://finance.yahoo.com/quote/DBX?p=DBX

  Bude zajímavé sledovat další vývoj ceny této akcie a porovnávat ho s vývojem akcií společnosti Snap, která měla IPO počátkem března minulého roku.

  Stáhněte si e-book zdarma

  "Tajemství ziskových strategií"

  ebook

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *