If you have account already, Log in here first

Přihlásit
 • cs
  • en
  • pl
Menu

Komoditní spready 10: Bull spready vs. bear spready

13 Úno 2018,

Pokud jste se dostali až do této lekce a všechny předchozí jsou vám jasné, tak vám srdečně gratuluji. Teď jste již připraveni na to, aby jste si dokázali sestavit vlastní spread bez pomoci jakékoliv pomůcky.

Celý článek najdete ZDE.

 

Stáhněte si ZDARMA ebook

"Tajemství komoditních spreadů"

template-7-40548431505304004-large

8 Comments

 1. Jan Řezníček

  Skvěle vysvětleno, děkuji!

  1. Elena Lindišová

   Super, ďakujem za spätnú väzbu 🙂 Som rada, ak sa mi to podarilo vysvetliť zrozumiteľne.

 2. Vojtar

  Já taky díky….

  1. Elena Lindišová

   Super, tiež ďakujem za spätnú väzbu 🙂

 3. Jarda

  Momentálně procházím Vaškův kurz Complete a teď tam už párkrát zabrousil i do spreadů a musím říct, že jsem ze všech věcí nebyl úplně moudrý. Ale po přečtení tohoto 10ti-dílného seriálu, který jsem celý zhltnul během dnešního odpoledne, jsem všechny věci, které mi nebyly jasné z toho Vaškova kurzu, pochopil. Za to bych chtěl moc poděkovat, protože je to skutečně hezky a jednoduše vysvětleno i pro úplné nováčky jako jsem já. Takže ještě jednou děkuji a pravděpodobně jste si zajistila jednoho plátce Vašeho kurzu Complete 😀 :-). Mějte se.

  1. Elena Lindišová

   Zdravím Jarda,

   tak to ma veľmi teší, že Vám moje články pomohli lepšie sa zorientovať v problematike. Veľmi pekne ďakujem za spätnú väzbu a budem sa tešiť na prípadnú spoluprácu 😉
   Pekný víkend prajem. Eli

 4. Jirka

  Dobrý den, znamená to tedy, že když nebudu prohazovat kontrakty a budu spekulovat na růst podkladu, tak např. spread CZK 18-CZN18 nakoupím (buy) a když budu spekulovat na pokles podkladu tak ten samý spread prodám (sell)? Je to stejné jako ve Vašem příkladu kdy jen nakupujete?

  1. Elena Lindišová

   Dobrý deň,
   áno, môžete spread pri vstupe aj predať. Takže píšete to správne, ak budete špekulovať na pokles podkladu, môžete predať bull spread (alebo nakúpiť bear spread). Podľa mňa je to ale potom komplikovanejšie a náchylnejšie na chyby.
   Preto som si obchodovanie spreadov zjednodušila tým, že vždy špekulujem na rast spreadu, tzn. spread vždy pri vstupe nakupujem. Dôležité je samozrejme si ho správne poskladať.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *