If you have account already, Log in here first

Přihlásit
 • cs
  Menu

  Můj nejziskovější a nejztrátovější obchod v roce 2015

  22 Led 2016,

  Od začátku roku jsem dostala mnoho dotazů, jak úspěšný jsem měla rok 2015 na komoditních spreadech. Už víte, co je mou hlavní zbraní při obchodování. Ne, sezonalita to rozhodně není. Je to Commitment of Traders, zkráceně COT. A ani loni mě v mých obchodech nezklamal. Uznejte sami – z 10 obchodů (otevřených a zavřených v roce 2015) bylo úspěšných 6. Já osobně jsem byla s tímto výsledkem velmi spokojena. A dnes jsem se rozhodla odhalit Vám můj nejziskovější a zároveň ten nejztrátovější obchod z minulého roku. Tak pojďme na to …

  Nejziskovější obchod – HEM16-HEJ16

  Tento komoditní spread na vepřové je Vám už určitě povědomý. Věnovala jsem se mu v jednom mém článku, kde jsem popisovala 90%-ní úspěšnost obchodu. Koncem roku 2015 jsem si na spread opět počkala, číhala jsem na tu správnou příležitost a opět jsem ji využila. Tentokrát obchod nedopadl až tak dobře, jak rok před tím, ale i tak jsem se těšila z pěkného zisku. Vždyť se podívejte sami na následující obrázky.

  Jak vidíte, do obchodu jsem vstoupila postupně se dvěma kontakty. Tolik mi totiž povolil můj money management. Samozřejmě s třetím kontraktem by to bylo ještě veselejší, protože bych využila i pokračujícího růstu spreadu. Držela jsem se ale mého obchodního systému a s druhým kontraktem jsem vystoupila, když mi COT začal dávat opačný signál.

  SHRNUTÍ OBCHODU:
  Procentuální zisk při účtu $10 000:
  1. kontrakt – 5.18%
  2. kontrakt – 13.08%

  Realizované risk/reward ratio:
  1. kontrakt – 1:2.78
  2. kontrakt – 1:2.44

  Přikládám ještě obrázky s analýzou COT. Barevné pole označuje období, kdy jsem držela pozice na daný spread.

  Nejztrátovější obchod – GFU15-GFQ15

  A jak jsem slíbila na začátku, tady je jeden z mých ztrátových obchodů z minulého roku. Opět je to spread ze skupiny mas. Můj money management mi opět dovolil do pozice vstoupit se dvěma kontrakty a opět jsem zvolila možnost postupného vstupu. Spread se ale nevyvíjel očekávaným směrem, a proto jsem poslechla svůj obchodní systém a po překonání stanoveného stoplossu jsem z obchodu vystoupila. Jak spread dopadl můžete vidět na dalším obrázku.

  SHRNUTÍ OBCHODU:
  Procentuální ztráta při účtu $10 000:
  1. kontrakt – 3.37%
  2. kontrakt – 2.75%

  Očekávané (ale nerealizované) risk/reward ratio:
  1. kontrakt – 1:2.70
  2. kontrakt – 1:4.00

  Ano, i takové obchody jsou. Jak říkáme s kolegy obchodníky, i ztráty patří k tradingu. Neznám nikoho, kdo by dosahoval 100%-ní úspěšnost při obchodování. A právě tyto ztráty nás dělají ještě zkušenějšími a nutí nás neusnout na vavřínech a stále se zlepšovat. A když má člověk správně nastaven risk management a money management, nemusí se obávat i méně úspešných obchodů.

  Přikládám i graf sezonality, kde můžete vidět vývoj spreadu během předchozích 10 let. Zde je ukázka toho, když sezonalita selhává. Růstová tendence je zde zjevně patrná, přesto se loni nezadařilo.

  A nakonec analýza COT s vyznačeným obdobím držení pozic.

  gfH

  Stáhněte si ZDARMA ebook

  "Tajemství komoditních spreadů"

  template-7-40548431505304004-large

  4 Comments

  1. peter

   Dobry den Elena
   poprosim ak budete ochotna odpovedat na otazku
   –pri vasom obchodnom style, ucte 10000 USD a vasom money managmente ake v % asi bolo zhodnotenie uctu v 2015 ??

   – kedy planujete spustit video kurz ??

   – bude v kurze velmi detailne vysvetlena otazka presneho nacasovania vstupu s co najmensim SL, riadenia pozicie a vystupu z pozicie ??

   vdaka

   1. Elena Lindišová

    Zdravím Peter,
    – tak minulý rok som sa tešila mimoriadne úspešnému roku. Podarilo sa mi zhodnotiť svoj účet o 29%, takže pri zamestnaní to boli veľmi príjemné peniažky navyše 🙂

    – spustenie kurzu vidím tak cca na apríl. Ak ste zaregistrovaný na odber informácii o kurze, budeme Vás určite informovať o presnejšom termíne.

    – plánujem veľmi podrobne vysvetliť obchodný systém, jednotlivé vstupy a výstupy, money management, risk management, atď. Naučím Vás ten môj obchodný systém a budem sa snažiť naviesť aj Vás ostatných na zostavenie si toho svojho systému, ktorý bude vyhovovať práve Vám 🙂

  2. Petr

   Dobrý den, děkuji za možnost podívat se na Vaše obchody v loňském roce. Jen nemůžu přijít na to, proč Bear spread na Hovězí na výkrm skončil ve ztrátě, když spread klesal? A proč Bear spread na Sojový olej skončil v zisku, když spread stoupal? Má být označení spreadů obráceně nebo mi něco uniká? Předem děkuji za odpověď a těším se kurz. Petr

   1. Elena Lindišová

    Zdravím Petr,

    v dobe môjho držania spreadu na hovädzie na výkrm cena komodity ešte rástla, preto spread klesal a bohužiaľ sa stretol aj s mojím stanoveným stoplossom. Čo je ale zaujímavé, že aj keď cena komodity potom začala dlhodobo klesať, niektoré bear spready klesali napriek tomu tiež. Zistila som, že vzdialenejšie bear spready rástli. Myslím si, že dôvodom bolo aj to, že sa trh v tej dobe nachádzal v backwardation, čo zrejme súvisí s vysokým dopytom na fyzickom trhu.

    Spread na sójový olej skončil so ziskom podľa očakávania, nakoľko cena sójového oleju klesala 🙂 Korelácia medzi bear spreadmi a cenou komodity je poväčšine záporná.

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *