If you have account already, Log in here first

Přihlásit
 • cs
  Menu

  3.. 2.. 1.. chystá se něco nového!

  25 Čvn 2018,

  Chystáme něco nového, něco, co tu ještě nebylo a rozhodně se máte na co těšit :).

  O co jde? Pustili jsme se do vývoje nového software, který bude v mnoha ohledech prostě bomba. Jasně, jako bych vás slyšel „Tak oni ještě nedokončili SQ4 a už dělají na novém SW?“. Tady vás hned mohu zbavit obav – na SQ4 dělá jiný tým, takže se to netluče.

  Na vývoji jaké aplikace pracujeme?

  Detaily si nechám na příště, dnes bych se chtěl spíše rozepsat o tom, proč toto rozhodují padlo. V zásadě se nejedná o nic nového, podobnou aplikaci jsem měl v hlavě již několik let. Teď ale přišla ideální konstelace začít. A proč? Jsou to lidi.

  Povedlo se mi dát dohromady opravdu skvělý tým, který na aplikaci pracuje. Než je ale představím, trochu nastíním, jak takový vývoj vlastně probíhá.

  Jak probíhá vývoj aplikace pro obchodování na burze

  Vývoj má 2 hlavní části – výzkum a pak vývoj. Nakódovat jednoduchou aplikaci, která dělá X, je snadné. Na to vám stačí dobrý programátor. Aplikace ale nestačí, potřebujete něco navíc, tzv. vodní příkop. Něco, co vás odlišuje od konkurence a dává vám klientům velký edge. To už je o lidech, kteří musí mít konkrétní znalosti a zkušenosti.

  Proces je pak jednoduchý – výzkum pracuje, testuje, vymýšlí… A vývoj programuje a vše přenáší do aplikace, kterou pak používá uživatel. Krom výzkumu a vývoje (používá se zkratka R&D, z anglického research and development, kterou budu dále používat i já), jsou tam i další lidí – UX designér, aby i laik dokázal aplikaci ovládat, marketing, protože náklady na vývoj jsou obrovské a je potřeba je zaplatit. Nejvíce je ale v R&D.

  Flow vývoje je pak takové, že se přijde s myšlenkou -> otestuje se -> implementuje se. Zjednodušeně.

  Jak vám asi docvakne, klíčové je mít opravdu dobrý tým na výzkum, aby měl vývoj co implementovat. A zde se mi povedlo dát dokupy tým, který v tomto poli nemá konkurenci.

  Náš tým aneb důvod, proč vývoj začal

  Tady bych vás rád seznámil s naším týmem, který stojí za výzkumem.

  V první řadě se mi povedlo ukecat špičkového odborníka na aplikaci umělé inteligence, který má roky zkušeností a praxe. Pracoval pro Wood&Co., kde měl na starost vývoj umělé inteligence pro obchodování na evropských burzách. Vystudoval astrofyziku a někteří již vědí – ano, je to Pavel Hála, autor a CEO aplikace SpreadCharts. Pavel je opravdu génius a jsem rád, že jsem ho do tohoto projektu dostal. Z hlediska vývoje funguje jako konzultant pro vektorizace (rychlejší výpočty) a především má na starost aplikaci pokročilých metod umělé inteligence pro řízení portfolií.

  Dalším členem týmu je Michal Dufek. Michal je doktorand z Mendelovy univerzity v Brně, který se poslední roky věnuje výzkumu white paperů (vědecké studie) se zaměřením na finanční trhy a jejich testováním v matlabu nebo pythonu. Má velký přehled o strategiích a jejich fungování, robustnosti atd. Ty má také na starost a k tomu celý výzkum vede, aby to do sebe hezky zapadalo.

  Dalším členem je Svatopluk Kapounek, který má z každé strany jména 5 titulů :). Kapounek je spíše konzultant, a pokud vám jeho jméno nic neřeká, věřte, že je to opravdu zkušený člověk. Je odborník na modely pro predikci inflace a dalších ekonomických ukazatelů, přičemž své modely a konzultační služby poskytuje řadě centrálních bank po celém světě. Navíc pravidelně přednáší na zahraničních konferencích a v oboru makroekonomických predikcí je velmi uznávaný. Také vede vývoj aplikace, která predikuje finanční trhy skrz analýzu zpráv na sociálních sítích.

  Posledním členem je Naďa, kterou znám jen podle jména :). Ta má na starost programování a praktické testování všech myšlenek.

  Tým je to opravdu velice zkušený. Nejít s nimi do projektu by bylo bláznovství :).

  Na co se můžete těšit?

  Aplikace bude určena především pro akcie a ETF. Postupně budu odkrývat o co jde, a i další lidi, kteří se na ní podílí. Vývoj první verze bude trvat několik měsíců, takže na detaily je čas a sám se na aplikaci velmi těším. Roky jsem po něčem takovém toužil a teď to konečně budu mít :). A to nejen já, ale i vy všichni.

  Opět otevíráme StrategyLab, online kurz ZDARMA!

  1 měsíc intenzivního mentoringu, kde si postavíte svou vlastní automatickou strategii!

  Celá akce je ZDARMA a bez závazků!

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *